Biodynamické masáže

 Jsou vhodné když…

 • jste přetížení, potřebujete se uvolnit a zbavit stresu
 • cítíte napětí, bolesti, máte dlouhodobé fyzické obtíže
 • jste unavení a potřebujete oživit a rozproudit energii
 • cítíte se v životě zaseknutí, nespokojení a stagnujete
 • chcete oživit vaše tělo, zažívat více radosti
 • zajímá vás osobní růst, chcete lépe pochopit sebe i svět a rozšířit své vědomí
 • chodíte na psychoterapii a chcete ji doplnit prací na tělesné úrovni

 

Kterou masáž?

Vyberte si z níže popsaných  masáží. Nebo přijďte jen tak – začneme krátkým rozhovorem a zjistíme, co je pro vás příjemné, užitečné a efektivní. Při masážích se nechávám vést potřebami vašeho těla a upravuji je každému na míru.

Oživující orgonomická masáž – je vhodná při únavě a vyčerpání. Jemným dotekem po celém těle uvolní hluboko uloženou energii, rozproudí ji a budete se cítit živí a nabití.

Masáž zad – hloubkové uvolnění svalů zad v kombinaci s dlouhými jemnými doteky vás zbaví ztuhlosti, uvolní dech a zlepší držení těla.

Masáž břicha – je vhodná pro prohloubení dýchání, uvolnění bránice, zlepšení peristaltiky. Plynulé, jemné a pomalé tahy udělají vašemu bříšku dobře.

Srdíčková masáž – uvolňuje a zklidňuje celé tělo, je vhodná při stresu a napětí. Varianta s olejem uvolní především svaly, při verzi bez oleje si užijete jemné doteky a hlazení na kůži. Tato verze je velmi vhodná při ekzému a lupence.

Masáž obličeje a chodidel – uvolní napětí v obličeji, vyhladí vrásky, probudí vaše nohy, aby pro vás byly opět oporou.

Emptying – masáž vhodná především pro ženy. Cíleným dotekem na celém těle bez oleje rozproudí krev, oživí pomerančovou kůži a urychlí odvádění odpadních látek z těla. Vaše kůže bude opět hladká a živá.

Pokud masáže absolvujete pravidelně, začínají se spolu s tělesným uvolněním vyjevovat i emoce a obsahy skryté v tělesných strukturách. Důležitou součástí mé práce je také rozhovor a naslouchání tomu, co se vyjeví.

 

Jak si nejlépe užít masáž

 • Dýchejte – zaměřte se na mírné prohloubení dechu, nejlépe s důrazem na uvolněný výdech. To rozproudí metabolismus a tělo se snadněji zbaví odpadních látek. Dech vás také uzemní a přivede ke vnímání těla.
 • Vnímejte doteky při masáži a to, jak na vaše tělo působ.
 • Nemyslete, buďte TEĎ a TADY. Vím, není to jednoduché, ale jde to. Je to jistý druh meditace.
 • Řekněte, pokud něco není příjemné – masáž nemá bolet ani být jinak nepříjemná. Každý vnímá jinak a já potřebuji vaši zpětnou vazbu.
 • Netlačte na sebe – vše výše uvedené je jen doporučení, pokud je pro vás cokoliv z toho náročné, nechte to být a jen si masáž užijte 🙂
 • Odpočiňte si – důležitou součástí masáže je také posledních pět či deset minut, které nechávám na zažití. Účinek masáže se zvýší. Je to také prostor pro vás, abyste vnímali vaše tělo a dali mu čas. Nepřipravte se o tuto možnost a nepřepínejte hned do „pracovního“ režimu.
 • Pijte. Nejlépe čistou vodu. Podpoří metabolismus a odvedení všeho škodlivého, co se při masáži vyplavilo.

Co jsou biodynamické masáže a jak fungují?

Vychází z předpokladu, že každou živou bytostí proudí primární energie, tzv. orgon (jinde nazývaná prána, čchi atd.). Díky jejímu hladkému plynutí prožíváme harmonii, radost a jemnou extázi. Výchovou, socializací a našimi reakcemi na životní události je energie zadržována a blokována. Vznikají bariéry a stažení na mentální, emocionální i tělesné úrovni. Vnímáme je jako tělesné napětí, nepříjemné emoce a zažitá přesvědčení.

Pomocí záměru a mnoha druhů doteků biodynamické masáže bloky rozmělňují, odstraňují a umožňují volné proudění energie. Po pár měsících může dojít k výrazné proměně vzhledu a držení těla, člověk se cítí otevřenější, uvolněnější, více v kontaktu s vlastním tělem a jeho vnitřními signály, zažívá větší radost ze života.

Biodynamické masáže pracují na tělesné úrovni, ale zároveň ovlivňují také emocionální a mentální rovinu. Kromě svalů se zaměřují i na úroveň kostí, vaziva, kůže i aury. U některých masáží se používá speciální stetoskop, který přenáší ozvy tzv. psychoperistaltiky a umožňuje terapeutovi užitečnou zpětnou vazbu, cílenější doteky a efektivnější práci. Masáže lze rozdělit na dvě skupiny:

Biorelease – zahrnuje relaxační, harmonizační a stimulující masáže a je zaměřen na uvolnění a rozvinutí sebeuzdravných procesů. Vhodná pro všechny klienty.

Deep draining – používají se techniky s hlubším působením a je větší výzvou pro nevědomé bloky a obrany. Při vhodném terapeutickém zpracování je velkým přínosem pro průběh terapie. Vhodná pro klienty, kteří vědomě pracují s tělem, zajímá je osobní růst a/nebo chtějí masážemi podpořit psychoterapii.