Ing. Zuzana Bestová, MBA

 

Mým cílem je skrze dotek nechat promluvit tělo. Při práci se ladím na své srdce, abych mohla vnímat druhého člověka, podpořit ho a přijmout se vším, co přichází. Důležitá je pro mě důvěra v sebe i důvěra v druhého. V jeho schopnost hledat a nalézat svou vlastí cestu.

V dětství jsem trávila hodně času v přírodě. Tam jsem se cítila doma a mohla si odpočinout od přání a očekávání rodičů, od nároků školy, od vztahů s lidmi.

Moje tělo totiž citlivě reagovalo na vše kolem mě a já si s tím dlouho neuměla poradit. Až jsem vše vyřešila tak, že jsem své tělo postupně přestala vnímat, odřízla jsem se od signálů, které mi dávalo. Zdánlivě jsem za to získala velkou výkonnost a fyzickou i psychickou odolnost. A ta se mi pak v dospělosti hodila nejen v profesním životě manažerky, ale i vytížené matky dvou malých dětí studující druhou vysokou školu.

Fungovalo to zdánlivě dobře, ale ne na celý život. Po deseti letech jsem se ocitla ve stavu vyhoření, nebyla jsem schopná zvládat běžné pracovní tempo a normální život.  Díky ignorování toho, co mi tělo říká, jsem došla až na samou hranici.  Abych se dala do pořádku, začala jsem se věnovat poznávání sebe sama skrze meditace, psychoterapii, tantru, šamanismus a bioenergetiku. Postupně jsem se navracela k tělu a porozumění jeho moudrosti. Měla jsem více prostoru pro sebe, pro změnu. Pro objevování toho, co opravdu chci, co zvládnu, co mi dává smysl, čím za sebe můžu přispět k harmonii celku. Tak se zrodila má nová profese.

 

Jsem ráda, když můžu používat dovednosti, které jsem získala a umožnit druhým zažít naplno bytí v těle, bytí sám v sobě.

Kvalifikace v oblasti práce s tělem:

2016/17 – výcvik Psychoterapeutické masáže a deep draining, RNDr. Květa Palusková
2016 – kraniosakrální terapie, Jaroslava Rinchenbachová
2015 – Reichovy charakterové typy se zaměřením na terapii, Mona Lisa Boyesen
2013-2015 – Výcvik pro život, Khushru & Komala
2014/15 – roční výcvik Umění tantrické masáže, John Hawken
2014/15 – roční výcvik Terapeutická práce s dotekem, RNDr. Květa Palusková
2013 –  roční výcvik Alpha noursing, citlivá poporodní péče o kojence, Mona Lisa Boyesen
2013 – kurz Reichovy charakterové typy, Mona Lisa Boyesen
2012 – rekvalifikační kurz sportovní a rekondiční masáže
2012 – roční Bioenergetický výcvik, John Hawken